Медична освіта в школі

Перехід до профільного навчання – це будівництво нової школи, магістральний шлях реформ, який працює на розвиток кожної дитячої особистості.

Тут доречно згадати слова Е. Хемінгуея «Кожна людина народжується для якогось діла». Профільне навчання покликане створити сприятливі умови для розкриття індивідуальних особливостей, інтересів, потреб учнів, формувати у школярів орієнтацію на той чи інший вид майбутньої професійної діяльності Шляхи та форми організації профільного навчання забезпечуються через створення спеціалізованих та профільних кл асів, доповнення загальноосвітньої підготовки учнів через упровадження додаткових предметів та курсів за вибором, факультативних та гурткових занять, організації поглибленого вивчення предметів та використання можливостей позашкільної та професійно-технічної освіти. Ось чому в середній загальноосвітній школі № 201 відкрито медичні профільні класи.

Медична освіта в нашій школі здійснюється через систему створення класів з поглибленим вивченням природничих наук ( з 8 класу), профільних класів медичного напрямку (10-11 клас) відповідно до затвердженого МОН України навчального плану.

Основні напрями роботи закладу:

• пошук, відбір та творчий розвиток здібної та обдарованої учнівської , що має професійний нахил до роботи у сфері практичної та наукової медицини;
  • поглиблене вивчення біології, фізики, хімії;
  • створення сприятливих умов для:
  • поглибленого вивчення спеціальних дисциплін медичного профілю ( основи профілактичної медицини, історія медицини, основи ортопедичної стоматології, основи догляду за хворими тощо);
  • всебічної довузівської допрофесійної підготовки учнів;
  • виховання морально та фізично здорового покоління;
  • розвиток природних позитивних нахилів, зокрема, медичного напрямку, обдарованості, творчого мислення, потреби та вміння самоудосконалення;
  • досягнення учнями соціально значущих кар’єрних цілей

Навчальний план передбачає поглиблене вивчення предметів, що є фундаментальними для подальшого засвоєння учнями специфічних медичних знань.

Налагоджено тісну співпрацю з вищими навчальними закладами, медичного спрямування: Київським міським медичним коледжем, Інститутом екології та медицини. Викладачі коледжу працюють з учнями старших класів як викладачі-сумісники, викладають спецкурси та факультативи медичного спрямування. Один раз на тиждень ( за окремим розкладом) учні 8-11 класів відвідують практичні заняття в Київській міській дитячій клінічній лікарні № 2, яка протягом багатьох років є партнером нашого закладу.

Все це дає можливість говорити про створення в середній загальноосвітній школі № 201 системи ранньої медичної освіти учнів як невід’ємної складової ранньої допрофесійної підготовки та професійної орієнтації школярів.

/Files/images/P3190450.JPGшкола 201, середня школа 201школа 201, середня школа 201школа 201, середня школа 201